Warsztaty ręcznego czerpania papieru

WARSZTATY RĘCZNEGO CZERPANIA PAPIERU

Na warsztaty czerpania papieru zaproszone są dzieci (od lat 6) oraz dorośli (bez ograniczeń wiekowych). Uczestnicy zapoznają się z historią papiernictwa i dowiadują się jak papier był czerpany przed wiekami. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie życia bez papieru,  ale nie zawsze kojarzymy go z roślinami i pracochłonnym procesem jego wytwarzania.

Na warsztatach poznamy więc kolejne etapy żmudnych czynności, które wykonywali dawni rzemieślnicy, by powstawały karty papieru. Swoje walory papierotwórcze ujawni nam m.in. pokrzywa, a inne roślinki służyć nam będą do zdobienia i barwienia papieru. Poznamy także przepis na papier czerpany z papierowych ścinków. Każdy uczestnik samodzielnie czerpać będzie różnobarwne karty na specjalne okazje, a zdobienie roślinne będą ograniczone tylko wyobraźnią uczestników.

Prowadząca warsztaty:

BEATA GODYNIA-KAPAŁKA, artystka i działaczka lokalna, propagatorka ideologii Zero Waste. Prowadzi warsztaty artystyczne, kosmetyczne, a także ekologiczne dla dzieci i dorosłych. Uczy sztuki wiązania makram, wykonywania łapaczów snów, wyrobu biżuterii itp. Ma firmę rękodzielniczą, wytwarzającą upcyklingowe przedmioty i eko zamienniki przedmiotów codziennego użytku.

 

Warsztaty 9 września 2020 - Kocmyrzów

 

Warsztaty 19 września 2020 - Batowice

>>