WZORY

Opis modułu „WZORY”:

Moduł WZORY pn.: „Wymowniejsze niźli słowa” to warsztaty designu adresowane do członków organizacji pozarządowych, działaczy społecznych, lokalnych liderów, osób zainteresowanych świadomym kształtowaniem wspólnej przestrzeni, poszukujących atrakcyjnych sposobów podtrzymywania oraz promocji dziedzictwa. Celem warsztatów jest reinterpretacja motywów z twórczości plastycznej Stanisława Wyspiańskiego prowadząca do powstania profesjonalnych projektów przedmiotów użytkowych, wzorów, gadżetów lub instalacji przypominających o związkach artysty z miejscami ich planowanej realizacji. Najlepszy projekt gadżetu zostanie wykorzystany w promocji działań związanych z Rokiem Stanisława Wyspiańskiego

Data: 8-9 czerwca 2017 r. w godz. 15.00-19.00
Miejsce warsztatów: Szkoła Podstawowa w Bibicach|
Prowadzący: Olaf Cirut.

Biografia prowadzącego:
OLAF CIRUT - absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, designer, współtwórca festiwalu „Rzecz Małopolska. Etnodizajn festiwal”, autor cenionych realizacji inspirowanych zasobami tradycji: instalacji przestrzennych, aranżacji wystaw, murali etc.

 

Katalog z warsztatów - WYMOWNIEJSZE NIŹLI SŁOWA - pdf do pobrania

Zdjęcia z warsztatów

MATERIAŁY DYDAKTYCZNE DO POBRANIA

W ramach projektu powstał zestaw materiałów dydaktycznych dla nauczycieli, przygotowywany przez zespół złożony z filologa polskiego, absolwenta edukacji artystycznej i pedagoga. Uwzględnienie perspektywy uczestników, ich potrzeb i zainteresowań, pozwoliło na stworzenie propozycji atrakcyjnych w formie i treści, aktualnych, dostosowanych do wytycznych podstawy programowej i warunków pracy w szkole. Materiały są rozpowszechniane w Internecie na wolnej licencji CC BY-SA w postaci plików PDF.