Warsztaty

WARSZTATY Z DZIEDZICTWA KULTUROWEGO DLA UCZNIÓW

29 października 2018 r.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Raciborowicach mieli okazję do rozmawiania na tematy dziedzictwa kulturowego z trenerkami – historyczkami sztuki z Fundacji Plenerownia w dniu 29 października 2018 r. Dyskusja odbywała się w sali teatralnej szkoły i miała bardzo dynamiczny przebieg. Po zdobytej wiedzy teoretycznej dzieci przeszły do testowania pierwszych – wykonanych w ramach projektu „Podaruj swoje kolory raciborowickiej świątyni, a wspomnienia dzieciom” - kolorowanek opracowanych przez profesjonalnych plastyków. Kolorowe obrazki stawały się potem wycinankami, z których dzieci układały wspaniałe, wyklejane historie.

Jak widać na poniższych zdjęciach dzieci bawiły się wspaniale, a przy okazji ich nowymi bohaterami stawali się: Jan Długosz, Paweł z Zatora, czy Rycerz Racibor…

WARSZTATY Z DZIEDZICTWA KULTUROWEGO DLA DOROSŁYCH

23 listopada 2018 r

Mieszkańcy Batowic i okolic uczestniczyć będą w spotkanu warsztatowym pn.: Dziedzictwo z naszego podwórka 23 listopada o godz. 18.30 do Domu Wiejskiego w Batowicach.

Spotkanie prowadzić będą:

Katarzyna Zarzycka – historyczka sztuki, animatorka kultury, autorka reportaży, wydawnictw i materiałów dotyczących dziedzictwa kulturowego, edukacyjnych książek dla dzieci, programów i projektów edukacyjnych dotyczących dziedzictwa kulturowego, kuratorka wystaw.

oraz

Barbara Łepkowska – historyczka sztuki, absolwentka edukacji artystycznej ASP w Krakowie,  animatorka kultury, edukatorka muzealna, graficzka komputerowa, fotografka, autorka wielu projektów i materiałów dotyczących dziedzictwa.

Pytania wokół których odbywać się będą warsztaty to:

  • Co tworzy moje, twoje, nasze dziedzictwo?
  • Jakim  wspomnieniom towarzyszy kościół?
  • Jak na zbiorowość wpływają wybitne postaci z przeszłości?
Spotkanie organizowane jest w ramach projektu: Podaruj swoje kolory raciborowickiej świątyni, a wspomnienia dzieciom realizowanego przez Fundację im. Marszałka Marka Nawary, a także w ramach przygotowań społeczności lokalnej do 550 rocznicy Parafii w Raciborowicach.