OGRODY WERTYKALNE MAKRAMOWE

Odbędą się 3 spotkania warsztatowe.

Podczas warsztatów tworzyć będziemy wiszące kwietniki. Uczestnicy opanują rękodzielnicze techniki wiązania węzłów makramowych na naturalnych sznurkach. Zgodnie z zasadą 5R, uczestnicy będą mogli wykorzystać własne, nieużywane doniczki, które obsadzą wybranymi roślinami - szczepkami z wcześniej wykonanych Ogrodów wertykalnych. Roślinki w ten sposób przezimują na kolejny rok. Uczestnicy wiszące ogrody będą mogli umieścić w swoich domowych przestrzeniach.

Warsztaty: KOCMYRZÓW 20.10.2022

Za nami pierwsze warsztaty tworzenia Ogrodów wertykalnych makramowych zrealizowane w Kocmyrzowie, przy współpracy z Senior+ w Kocmyrzowie w ramach projektu "Ogrody aż do nieba, tego nam dzisiaj trzeba".

Na warsztatach uczuliśmy się wiązać podstawowe węzły makramowe tworząc z nich piękne wzory zdobiące ramiona kwietników. Gdy już wszystkie węzły i supły na bawełnianych sznurkach zostały zawiązane, uczestnicy wypełnili swoje kwietniki umieszczając w nich wybrane zielone rośliny, zielistkę lub trzykrotkę. W ten sposób każdy z uczestników stworzył własny, wyjątkowy i niepowtarzalny wiszący ogród, który przez kolejne miesiące będzie cieszył oczy w domowych wnętrzach.

Warsztaty prowadziła Zuzanna Michalska z Pracowni Twórcze Momenty.

Warsztaty: PRZYBYSŁAWICE 21.10.2022

W piątkowy wieczór, w Biblioteka w Przybysławicach - Gmina Zielonki w ramach edukacyjno-ekologicznego projektu "Ogrody aż do nieba, tego nam dzisiaj trzeba" odbyły się kolejne warsztaty tworzenia Ogrodów wertykalnych makramowych.

Uczestnicy warsztatów stworzyli z bawełnianych sznurków przepiękne, plecione kwietniki. Po krótkim wprowadzeniu w technikę makramy wszyscy ochoczo zabrali się do odmierzania odpowiedniej długości sznurków, a następnie przeszli do szlifowania techniki wiązania podstawowych węzłów. Po upleceniu ozdobnych ramion i całej makramowej konstrukcji uczestnicy umieścili w swoich kwietnikach wybrane zielone rośliny, zielistkę lub trzykrotkę.

W ten sposób każdy z uczestników stworzył własny, niepowtarzalny wiszący ogród, który będzie stanowił wyjątkową, zieloną dekoracją w domowych wnętrzach.

Za poprowadzenie warsztatów dziękujemy Zuzannie Michalskiej z Pracownia Twórcze Momenty

Warsztaty: ŁUCZYCE 22.10.2022

W sobotę, 22 października, przy współpracy z KGW Łuczyce odbyły się ostanie już warsztaty tworzenia Ogrodów Wertykalnych Makramowych organizowane w ramach edukacyjno-ekologicznego projektu "Ogrody aż do nieba, tego nam dzisiaj trzeba"

Na spotkaniu panowała fantastyczna atmosfera, było dużo śmiechu i radości z twórczego działania. Uczestniczki warsztatów solidnie się napracowały przy nauce makramowych węzłów i wiązaniu bawełnianych sznurków, a efekty tej pracy były zachwycające - powstały przepięknej urody makramowe kwietniki. W każdym uplecionym kwietniku znalazła swoje miejsce doniczka z zieloną rośliną, zielistką lub trzykrotką, które dopełniły dzieła i sprawiły, że kwietniki zmieniły się w zachwycające, wiszące ogrody.
W trakcie warsztatów mieliśmy ogromną przyjemność posłuchać ludowych pieśni śpiewanych przez członkinię KGW Łuczyce, panią Paulinę.
Dziękujemy Zuzannie Michalskiej z Pracownia Twórcze Momenty za przeprowadzenie warsztatów oraz OSP Łuczyce za udostępnienie sali.
 

>>

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez
Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z Ośrodkiem Działaj Lokalnie Stowarzyszeniem Korona Północnego Krakowa