Koncert Joanny Słowińskiej z kapelą w Giebułtowie

„…Pieśń ludowa, tworzona przez pokolenia, niesie przekaz pozawerbalny przeszłych pokoleń. Kiedyś spełniała w życiu człowieka wiele funkcji - nie była od niego oderwana, ale dopełniała je, towarzysząc ludziom od narodzin do śmierci, w czasie pracy i w czasie zabawy…”

(Joanna Słowińska)

Joanna Słowińska wraz z zespołem Folklorystycznym Giebułtowianie i swoją kapelą wystąpiła wczoraj w kościółku św. Idziego w Giebułtowie. Wspaniała muzyka i piękny śpiew na chwałę Bogu i ludziom! Muzycy zachwycili swoją wirtuozerią, a niepowtarzalny śpiew Joanny jeszcze na długo pozostanie w naszych sercach. Zespół Giebułtowianie, w regionalnych strojach, dał wielki występ śpiewając zarówno swój repertuar, jak i pieśni "warsztatowe" wespół ze swoją Maestrą. Finałowa pieśń zaangażowała do śpiewania także publiczność, która nie chciała zakończenia koncertu. No i były "bisy" zarówno Joanny Słowińskiej z kapelą, jak i Giebułtowian. Było naprawde pięknie!

JOANNA SŁOWIŃSKA to jedna z najbardziej wszechstronnych polskich wokalistek i charyzmatyczna pieśniarka. Miłośnikom etnoworld music – znana z repertuaru inspirowanego polską i słowiańską muzyką tradycyjną.

Koncert odbył się w ramach projektu realizowanego przez Fundację pn."Pieśni domowe - etno-warsztaty muzyki i słowa w kontekstach natury", gdzie Joanna Słowińska pracuje z 3 grupami na warsztatach muzycznych, a nastepnie z nimi koncertuje. Według niej: „…Wspólne śpiewanie, radosne i wyrażające trwogę, jednoczące i określające człowieka względem innych ludzi i względem Boga – to najpełniejszy byt pieśni..”

fot. Łukasz Olearczyk