Msza św. w 10. rocznicę śmierci Marka Nawary - 23 maja 2021

10 lat temu, 25 maja 2011 roku,  odszedł od nas Marek Nawara – pierwszy wójt gminy Zielonki, poseł na Sejm RP i pierwszy marszałek Małopolski. Był jednym z współtwórców nowoczesnego samorządu terytorialnego w naszym kraju. Cieszył się ogromnym autorytetem nie tylko w Małopolsce, ale i w całej Polsce.

W niedzielę 23 maja o godz. 12.00 w 10 rocznicę śmierci Marka Nawary została odprawiona przez Ks. Infułata Bronisława Fidelusa - Msza Św. w Bazylice Mariackiej. Podczas Mszy św. śpiewała na chwałę Bogu i dla radości ludzi - Wiktoria Bisztyga. Stała na balkoniku, prawie pod sklepieniem prezbiterium, a jej piękny, koloraturowy głos rozbrzmiewał anielsko po Bazylice Mariackiej. Na zakończenie został odczytany list od Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, wieloletnego Przyjaciela Marka Nawary do zgromadzonych wiernych.
Bazylika Mariacka była miejscem, gdzie celebrowana była Msza św. pogrzebowa śp. Marka Nawary. Żegnały go wtedy setki Małopolan i samorządowcy z całej Polski. Marek Nawara jest pochowany w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.