Małopolska Sieć Dialogu Obywatelskiego

Fundacja im. Marszałka Marka Nawary przystąpiła do projektu „Małopolska Sieć Dialogu Obywatelskiego”, realizowanego - w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet V, Działania 5.4. Rozwój potencjału trzeciego sektora, Poddziałanie 5.4.2 Rozwój dialogu obywatelskiego - przez: Towarzystwo Oświatowe Ziemi Chrzanowskiej w Chrzanowie - Lidera oraz 2 partnerów: Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej i Fundację im. Hetmana Jana Tarnowskiego.

Celem projektu jest rozwój potencjału organizacji pozarządowych z Małopolski w okresie 01.09.2014 r.-30.06.2015 r. z zakresu dialogu obywatelskiego, poprzez utworzenie trwałej i efektywnej sieci oraz wzmocnienie zaangażowania organizacji pozarządowych w stanowienie, realizację i monitoring polityk publicznych. Uczestnikami są organizacje pozarządowe i ich przedstawiciele oraz administracja publiczna i jej pracownicy z terenu woj. małopolskiego.

W ramach projektu „Małopolska Sieć Dialogu Obywatelskiego” powstał portal www.msdo.pl, gdzie znajdują się m.in.:

• bazą kontaktów do organizacji działających na terenie województwa m.in. z opcją posiadania rozbudowanego profilu organizacji, prezentacją informacji o podmiotach oraz funkcją wyszukiwania podmiotów
  • baza wiedzy obejmującą źródła finansowania dla NGO,
  • platformą do dyskusji, wymiany poglądów i informacji,
  • baza wydarzeń organizowanych na terenie Małopolski.

Ponadto każdy, kto zarejestruje się na portalu, uzyskuje dostęp do pełnego zakresu funkcji systemu. Może także samodzielnie dodawać swoje ogłoszenia i informacje.